cerny@projekcecerny.cz
Volejte +420 605 363 488
Po - Pá 8:00 - 17:00
Máchova 714, 339 01 Klatovy III

Blog

Projekční a architektonická kancelář Josef Černý / Novinky  / Rezidence Klostermann a Javor v Železné Rudě uspěly v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2020
Stavba roku 2020_09zz2021_0230

Rezidence Klostermann a Javor v Železné Rudě uspěly v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2020

Začátek září přinesl skvělé zprávy nejen do Železné Rudy. Naše projekty Rezidence Klostermann a Javor byly oceněny Cenou odborné poroty v prestižním hlasování Stavba roku Plzeňského kraje 2020! V konkurenci 22 nominovaných staveb jsme se zařadili po bok toho nejlepšího, co v našem kraji v minulém roce vzniklo. Slavnostní předání ocenění proběhlo na galavečeru pořádaném v Měšťanské besedě v Plzni 9. září 2021.

Odborná porota v čele s Ing. arch. Miroslavem Michalcem ocenila oba projekty za jejich komplexní přínos v procesu oživení centrální části Železné Rudy. Moderně pojaté architektonické řešení z pera Projekční a architektonické kanceláře Josefa Černého přináší městu soudobou architekturu doplněnou o velkoryse pojatý veřejný prostor. Dle odborných hodnotitelů se tak daří naplnit vizi pozitivní proměny města jakožto významného turistického a sportovního centra v srdci Šumavy.

Ocenění si z rukou předsedy poroty převzali pan Filip Smola, starosta Železné Rudy, zástupce investora a zakladatel společnosti Gyoza, pan Dušan Popelka, společně s autory architektonického návrhu obou oceněných staveb Barborou a Josefem Černými.

stavba-roku