cerny@projekcecerny.cz
Volejte +420 605 363 488
Po - Pá 8:00 - 17:00
Máchova 714, 339 01 Klatovy III

Rezidence Skalka

REZIDENCE SKALKA

JEDNÁ SE O TŘETÍ REZIDENČNÍ PROJEKT V ŽELEZNÉ RUDĚ VE SPOLUPRÁCI SE STEJNÝM INVESTOREM. POZEMEK S PŮVODNÍM HOTELEM SKALKA, KTERÝ BUDE ODSTRANĚN, SE NACHÁZÍ PŘI ŽELEZNIČNÍ TRATI, PŘI VÝJEZDU Z MĚSTA SMĚREM NA ČACHROV.

STAVBA MÁ PŮDORYS ZALOMENÉHO PROTÁHLÉHO OBDÉLNÍKU, ABY SE CO NEJLÉPE VYUŽILA PLOCHA POZEMKU A ZÁROVEŇ SE OPTICKY ZKRÁTILA DLOUHÁ FASÁDA DOMU. ZÁKLADNÍ HMOTA OBJEKTU JE V PROSTŘEDKU PROLOMENÁ, TAKŽE SE DĚLÍ NA DVĚ ČÁSTI, KTERÉ SE POSTUPNĚ PO PATRECH ODLEHČUJÍ, DŮM VYTVÁŘÍ DOJEM DVOU „VĚŽÍ“. LEVÁ ČÁST (PŘI POHLEDU Z ULICE) JE ŠESTIPODLAŽNÍ, PRAVÁ ČÁST PŮDORYSNĚ MENŠÍ JE SEDMIPODLAŽNÍ. SMĚREM K CENTRU A STÁVAJÍCÍ ZÁSTAVBĚ SEVEROZÁPADNÍM SMĚREM TAK DŮM KLESÁ, NAOPAK VYŠŠÍ ČÁST JE ORIENTOVÁNA SMĚREM K ŽELEZNIČNÍ TRATI.

OBĚ VĚŽE BUDOU ZASTŘEŠENÉ NEPRAVIDELNÝMI SEDLOVÝMI STŘECHAMI. V ČELNÍM POHLEDU PROFILACE OKRAJE STŘECHY PŘIPOMÍNÁ HORSKÝ HORIZONT. DŮM JE ČLENĚN HORIZONTÁLNĚ – 1.NP JE POJATO V KAMENNÉM OBKLADU S PROSKLENÝMI PLOCHAMI, NA DALŠÍCH PODLAŽÍCH VYSTUPUJÍ PŘEDSAZENÉ BALKONOVÉ DESKY. NA FASÁDÁCH JE NAVRŽENA KOMBINACE OKENNÍCH VÝPLNÍ SE STĚNAMI OPATŘENÝMI DŘEVĚNÝM FASÁDNÍM OBKLADEM A BÍLOU OMÍTKOU. OKNA JSOU V DŘEVĚNÝCH RÁMECH SVĚTLÉ LAZURY, DŘEVĚNÉ OBKLADY TVOŘÍ JEDNOTLIVÉ MODŘÍNOVÉ LATĚ S PŘIZNANÝMI MEZERAMI. JAKO DOPLNĚK JSOU SUBTILNÍ OCELOVÉ SLOUPKY S DŘEVĚNÝM OBKLADEM NA KRAJI BALKONOVÝCH DESEK, KTERÉ KROMĚ STATICKÉ FUNKCE FASÁDU ROZČLEŇUJÍ. KRYTINA NA ŠIKMÝCH STŘECHÁCH JE PLECHOVÁ FALCOVANÁ VE SVĚTLE ŠEDÉM ODSTÍNU. PLOCHÁ STŘECHA V ÚROVNI 4.NP A ČÁST STŘECHY V 2.NP JSOU ŘEŠENY JAKO VEGETAČNÍ.

DO BYTOVÉHO DOMU JSOU NAVRŽENY 2 VSTUPY. PŘI SEVERNÍ, RESPEKTIVE SZ FASÁDĚ JE SITUOVÁNA VERTIKÁLNÍ KOMUNIKACE – SCHODIŠTĚ A VÝTAHY, KTERÉ PROCHÁZÍ OD 2.PP DO 6.NP, RESP. 7.NP. VE VYŠŠÍ ČÁSTI JE 32 APARTMÁNOVÝCH BYTŮ, V NIŽŠÍ ČÁSTI 38 APARTMÁNOVÝCH BYTŮ. TY JSOU NAVRŽENY VE VELIKOSTI 1+KK, 2+KK, 3+KK, SOUČÁSTÍ VĚTŠINY BYTŮ JSOU BALKONY NEBO TERASY. V 1.PP A 2.PP JSOU PODZEMNÍ GARÁŽOVÁ STÁNÍ, SKLEPNÍ KÓJE A TECHNICKÉ MÍSTNOSTI. V ÚROVNI 1.NP JE CELKEM 7 KOMERČNÍCH JEDNOTEK VČETNĚ RECEPCE, FITNESS S WELLNESS A VINOTÉKOU.

Rok:

2019

Lokace:

Železná Ruda

Kategorie:

Občanské stavby