cerny@projekcecerny.cz
Volejte +420 605 363 488
Po - Pá 8:00 - 17:00
Máchova 714, 339 01 Klatovy III

Rezidence Klostermann

REZIDENCE KLOSTERMANN, ŽELEZNÁ RUDA

ŘEŠENÝ OBJEKT SE NACHÁZÍ V CENTRU ŽELEZNÉ RUDY VEDLE REZIDENCE JAVOR NA MÍSTĚ PŮVODNÍHO DOMU – HOTELU PLZEŇ. DŮM MÁ JEDNO PODZEMNÍ A ČTYŘI NADZEMNÍ PODLAŽÍ + PODKROVÍ, JE ZASTŘEŠEN NEPRAVIDELNOU STANOVOU STŘECHOU.

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ DOMU JE SOUČASNÉ, ŠIKMÁ STŘECHA A POUŽITÉ PŘÍRODNÍ MATERIÁLY DODÁVAJÍ DOMU HORSKÝ VZHLED. SMĚREM K HLAVNÍ ULICIJE PŘÍZEMÍ PROSKLENÉ – Z DŮVODU VIZUÁLNÍHO PROPOJENÍ EXTERIÉRU S INTERIÉREM KOMERČNÍCH PROSTOR. PROSKLENÉ JE I NÁROŽÍ OBJEKTU, NAVÍC ZVÝRAZNĚNÉ PŘEDSUNUTOU MARKÝZOU. V ÚROVNI 2.–4.NP, KDE SE NACHÁZÍ BYTY, JE ULIČNÍ FASÁDA PROŘEZÁNA HORIZONTÁLNÍMI PÁSY OKEN A LODŽIÍ, KTERÉ SE VZÁJEMNĚ PŘEKRÝVAJÍ. NA ŠTÍTECH SE OKENNÍ PÁSY DROBÍ V JEDNOTLIVÁ OKNA. FASÁDA JE NAVRŽENA ZE STRUKTUROVANÉ OMÍTKY VE SVĚTLÉM ODSTÍNU. OKNA JSOU V DŘEVĚNÝCH RÁMECH, MEZIOKENNÍ PANELY A STĚNY LODŽIÍ V DŘEVĚNÉM OBKLADU. KRYTINA STŘECHY JE PLECHOVÁ FALCOVANÁ VE SVĚTLE ŠEDÉM ODSTÍNU.

V SUTERÉNU PŘÍSTUPNÉM ZE DVORA JE NAVRŽENO PĚT GARÁŽOVÝCH STÁNÍ, SKLEPNÍ KÓJE PRO BYTY A TECHNICKÉ ZÁZEMÍ. VSTUP DO BYTŮ JE SAMOSTATNÝM VCHODEM Z JAVORSKÉ ULICE V ÚROVNI 1.NP A V 1.PP SMĚREM ZE DVORA. PŘÍZEMÍ JE NAVRŽENO NA SLOUPECH, NACHÁZÍ SE ZDE KAVÁRNA, REHABILITAČNÍ STŘEDISKO A PŮJČOVNA LYŽÍ. V 2. AŽ 4.NP JE NAVRŽENO NA KAŽDÉM PATŘE VŽDY PĚT APARTMÁNOVÝCH BYTŮ, V 5.NP (PODKROVÍ) TŘI BYTY.

Rok:

2016

Lokace:

Železná Ruda

Kategorie:

Občanské stavby