cerny@projekcecerny.cz
Volejte +420 605 363 488
Po - Pá 8:00 - 17:00
Máchova 714, 339 01 Klatovy III

Rezidence Javor

REZIDENCE JAVOR,ŽELEZNÁ RUDA

JEDNÁ SE O BÝVALÝ HOTEL JAVOR – VE SVÉ DOBĚ VYHLÁŠENÝ HOTEL A JEDEN ZE SYMBOLŮ ŽELEZNÉ RUDY. DŮM JE SITUOVÁN V CENTRU MĚSTA PŘI JAVORSKÉ ULICI, VÝCHODNĚ OD REZIDENCE KLOSTERMANN.

HLAVNÍ VYSOKÁ ČÁST OBJEKTU ZŮSTÁVÁ HMOTOVĚ ZACHOVÁNA VČETNĚ TVARU STŘECHY. V SEVERNÍ STŘEŠNÍ ROVINĚJE Z DŮVODU NÍZKÉ VÝŠKY VYTVOŘEN STŘEŠNÍ VIKÝŘ, KTERÝ ZÁROVEŇ UMOŽŇUJE PŘÍSTUP NA STŘEŠNÍ TERASU. FASÁDA JE POJATA V ČISTĚ BÍLÉM ODSTÍNU S DŘEVĚNÝMI PRVKY VE FORMĚ TROJÚHELNÍKOVÝCH BALKONŮ NA ŠTÍTECH. JIŽNÍM SMĚREM JE NAVRŽENA DŘEVĚNÁ KONSTRUKCE VENKOVNÍCH TERAS NÁLEŽEJÍCÍCH K APARTMÁNŮM.

STÁVAJÍCÍ NIŽŠÍ (TŘÍPODLAŽNÍ) ČÁST DOMU BYLA VZHLEDEM K NEVYHOVUJÍCÍ DISPOZICI A KONSTRUKČNÍMU ŘEŠENÍ ODSTRANĚNA ANA JEJÍM MÍSTĚ VZNIKÁ NOVÁPŘÍSTAVBA KONCIPOVANÁ JAKO ČTYŘ PODLAŽNÍ.SNÍŽENÍM KONSTRUKČNÍ VÝŠKY JE MOŽNO VYBUDOVAT DVĚ PODLAŽÍ SLOUŽÍCÍ JAKO GARÁŽE. V NADZEMNÍ ČÁSTI JE VSTUPNÍ PODLAŽÍ NAVRŽENO JAKO CELOPROSKLENÉ S PŘEDSAZENÝM ZASTŘEŠENÍM, KTERÉ VYTVÁŘÍ JAKÉSI LOUBÍ PŘED JEDNOTLIVÝMI VSTUPY DO KOMERČNÍCH PROSTOR. TŘETÍ NADZEMNÍ PODLAŽÍ JE NAVRŽENO JAKO PŮDORYSNĚ PROLAMOVANÁ HMOTA S DŘEVĚNÝM OBKLADEM, ZA ÚČELEM ODLEHČENÍ OBJEKTU A OPTICKÉMU SNÍŽENÍ TÉTO ČÁSTI A TAKÉ JAKO PŘECHOD MEZI STATICKOU HMOTOU REZIDENCE JAVORU A ROZEHRANOU FASÁDOU REZIDENCE KLOSTERMANN. TYTO TŘI HMOTY V NÁVRHU TVOŘÍ IDEÁLNÍ KOMPOZICI V CENTRU ŽELEZNÉ RUDY A S OBNOVENÝM VEŘEJNÝM PROSTOREM. NA OPAČNOU STRANU OD ULICE JE DÁLE NAVRŽENA PLOCHOSTŘECHÁ PŘÍSTAVBA WELLNESS A TĚLOCVIČNY NA LICHOBĚŽNÍKOVÉM PŮDORYSU. WELLNESS BUDE SLOUŽIT JAK PRO VLASTNÍKY APARTMÁNŮ, TAK PRO VEŘEJNOST.

V RÁMCI OBJEKTU JE NAVRŽENO CELKEM 37 APARTMÁNŮ, V PŘÍZEMÍ RESTAURACE, PRODEJNY A WELLNESS.

Rok:

2017

Lokace:

Železná Ruda

Kategorie:

Občanské stavby