cerny@projekcecerny.cz
Volejte +420 605 363 488
Po - Pá 8:00 - 17:00
Máchova 714, 339 01 Klatovy III

Penzion pro seniory

DOMOV PRO SENIORY ALŽBĚTÍN

OBJEKT JE NAVRŽEN PODÉL SILNICE MEZI OBCEMI ŽELEZNÁ RUDA A ALŽBĚTÍN. SEVEROZÁPADNÍM SMĚREM JE ZMÍNĚNÁ KOMUNIKACE A ŽELEZNIČNÍ TRAŤ, TERÉN JE SVAŽITÝ JIHOVÝCHODNÍM SMĚREM K ŘECE ŘEZNÁ.

OBJEKT TVARU PÍSMENE T JE UMÍSTĚN ZHRUBA ROVNOBĚŽNĚ SE SZ HRANICÍ POZEMKU. JEDNÁ SE O DVĚ PROPOJENÉ HMOTY – SMĚREM K SILNICI DVOUPODLAŽNÍ (PROVOZNÍ) ČÁST NA ČTVERCOVÉM PŮDORYSU, ZASTŘEŠENÁ PLOCHOU STŘECHOU.NA DRUHOU STRANU OD SILNICE – OBYTNÁ ČÁST NA OBDÉLNÍKOVÉM PŮDORYSU, DVOUPODLAŽNÍ S PODKROVÍM ZASTŘEŠENÝM SEDLOVOU STŘECHOU. CELÝ OBJEKT JE PODSKLEPENÝ.

CELKOVÉ POJETÍ VYCHÁZÍ Z KOMBINACE SOUČASNÉ A TRADIČNÍ HORSKÉ ARCHITEKTURY. MATERIÁLOVÉ ŘEŠENÍ –DŘEVĚNÉ OBKLADY, OKNA V DŘEVĚNÝCH RÁMECH A FALCOVANÁ PLECHOVÁ KRYTINA NAVAZUJE NA TRADIČNÍ MATERIÁLY ŠUMAVSKÉ ARCHITEKTURY. NIŽŠÍ ČÁST JE V ÚROVNI PŘÍZEMÍPODÉL JÍDELNY A VSTUPU VÝRAZNĚ PROSKLENÁ. VYŠŠÍ OBYTNÁ ČÁST JE POJATA VE FASÁDNÍ OMÍTCE BÍLÉ BARVY, JIHOVÝCHODNÍM SMĚREM JSOU NAVRŽENY BALKONY, Z NICHŽ NĚKTERÉ JSOU SDRUŽENÉ DO RÁMEČKŮ V DŘEVĚNÝM OBKLADU.

STAVBA MÁ SLOUŽIT K DLOUHODOBÉMU BYDLENÍ SENIORŮ FORMOU SAMOSTATNÝCH BYTŮ – POKOJŮ S VLASTNÍM HYGIENICKÝM ZAŘÍZENÍM, NAVÍC S POSKYTNUTÍM PŘIDRUŽENÝCH SLUŽEB – KUCHYNĚ S JÍDELNOU, ORDINACE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE, REHABILITACE, TĚLOCVIČNA, VODOLÉČBA, KOLÁRNA/ LYŽÁRNA A ÚLOŽNÉ PROSTORY BYTŮ. BYTY JSOU KONCIPOVÁNY SMĚREM NA JIHOVÝCHOD S VÝHLEDEM DO ÚDOLÍ ŘEKY ŘEZNÁ NA OPAČNOU STRANU OD SILNICE. NA KAŽDÝ BYT NAVAZUJE BALKON PRO VENKOVNÍ POBYT OSOB.

Rok:

2017

Lokace:

Alžbětín

Kategorie:

Občanské stavby